Naturaalne jalanõude ja riiete puhastamine ning hooldus GoGoNano Clean

SUUR ÜLEVAADE: nipid muutmaks oma jalanõude ja riiete hooldus muretuks

Uute esemete ostu puhul on meil alati hea meel, et saame pikalt nautida jalanõusid, riideid või aksessuaare. Need teevad meie elu meeldivamaks ja mitmekesisemaks. Meie karmis ja muutliku ilmaga kliimas, eriti sügisest kevadeni, vajavad ka riided ja muud esemed oskuslikku kaitset ja hoolt. Pidev niiskus, pesemine ja temperatuuri muutused mõjuvad nõrgestavalt ka kõrgtehnoloogilistele kangastele.

Kvaliteetsed ja lemmikuks kujunenud riided ning jalanõud vajavad aga ka kvaliteetset hooldust ja puhastamine on selle juures äärmiselt oluline, et nende hea väljanägemine saaks meile pikalt rõõmu valmistada. Eriti toreks oleks seda teha aega ja raha säästes.

Sageli aga võtab silme eest kirjuks tänapäeval poelettidel pakutavate hooldusvahendite rohkus. Erinevatele materjalidele pakutakse nii puhastuseks, niisutuseks kui ka veekindluse tagamiseks vahendeid. Sageli on need aga kahjuliku mõjuga meie hingamisteedele ja meie keskkonnale, tekitades erinevaid haigusi ja luues ebatervisliku keskkonna. Mida ja kuidas aga teha selleks, et sinu kallid esemed kestaksid?

Eestis välja arendatud ja valmistatud GoGoNano tooted on loodus spetsiaalselt hoolitsema sinu jalanõude, riiete, kottide, matkavarustuse eest, samal ajal hoides sinu ja su lähedaste tervist ja andes suure panuse keskkonda, sest GoGoNano kaitsevahendid on 100% naturaalsed, biolagunevad ja jätkusuutlikud.

Uute jalanõude puhastamine

See on oluline etapp nii jalanõude kui ka üleriiete, kottide ja kinnaste hoolduses, mis jäetakse tihti tähelepanuta. Olgugi, et jalad kibelevad uute saabaste sisse, on mõistlik alustada õiget hooldust juba enne esimest kandmist. See võib sõltuvalt jalatsi materjalist olla suisa kõige tähtsam samm. Kuidas ja milliste vahenditega seda teha?

Esmalt jälgi, millisest materjalist sinu jalanõud on- kas tekstiilist, sünteetilisest kangast või naturaalsest nahast. Viimasel juhul on määrava tähtsusega ka see, kas tegemist on sileda või seemisnahaga. Seejärel töötle materjalile sobiliku spreiga ja lase sel täielikult imenduda. Samasugune protsess tuleks läbida ka teiste tekstiilist tarbeesemetega, olgu selleks siis jope, seljakott, lapsevanker vms.

Nahast jalanõude eest hoolitsemine

Suur osa jalatseid on tehtud siledast nahast, sest õige hoolitsuse korral hoolitseb nahk ka sinu eest – hoiab jalad soojas ja kuivas, samas on see piisavalt hingav materjal. Kui sile nahk on hästi hooldatud ja niisutatud, on see pehme ja elastne. Nahkmaterjali puhastamine on alati tundunud üks vastutusrikas ülesanne, sest nii kaunis materjal peab peale hooldust saama ju veel kaunimaks ja seda ei ole soovitav tugevate vahenditega ega jõuliste võtetega puhastada vaid ikka õrnalt ja teadlikult.

 • Võta anumasse vett ja lisa sinna paar tilka GoGoNano Clean puhastusvahendit. See tagab teile suurepärase sügavpuhastuse, lisab värvidele sära, hoiab tumedad toonid tumedatena ja teeb valge valgemaks, eemaldab talvel libedusetõrjeks teedele pandud soola tekitatud plekid jalanõudelt jne.
 • Kasuta ka probiootikumidega Fresh jalanõude värskendajat, see eemaldab ebameeldivad lõhnad: higi, looma või suitsu lõhnad tänu selles sisalduvatele baktereid hävitavatele probiootikumidele.
 • Kasuta spetsiaalset õrna harja või pehmet lappi mustuse ja plekkide eemaldamiseks.
 • Pärast jalanõude puhastamist pane aseta nad sooja õhuga tuppa kuivama.
 • Kanna peale nahale mõeldud kaitsekreem, mis hoiab nahka kuivamast ja pragunemast.
 • Hõõru pehme või villase lapiga pinnad läikima.
 • Viimasena kanna peale tekstiili- ja nahakaitsevahend Stay Dry.

Pea meeles! Kindlasti tee oma jalanõudele, kottidele, jakkidele ja muudele nahast ja kunstnahast esemetele esimene hooldus Stay Dry kaitsevahendiga kohe peale ostmist, et tagada nende kauakestev hea vastupidavus ja välimus. Kaitse on efektiivne ja kaitse kestab lausa kuni 18 kuud. Soovitame olenevalt kasutuskoormusest kaitsevahendiga jalanõud üle töödelda minimaalselt 2 korda aastas.

Nahast ja kunstnahast esemete hooldus puhastus

Tekstiilist jalanõude puhastamine

Riidest esemete hooldamisel tuleb samuti iseärasusi silmas pidada. Paljudel riidest jalatsitel, nagu ka rõivastel, on sildid, millel välja toodud kõik olulisemad hooldusnõuanded – enne soetamist tasub veenduda, et kingad oleksid kindlasti pestavad. Kõige kindlam on riidest jalatseid puhastada käsitsi. Selle jaoks on sul enamasti vaja lihtsaid vahendeid: sooja vett, mikrofiiber puhastuslappi või pehmet saapaharja ja meeldivalt lõhnavat looduslikku Clean puhastusvahendit.

 • Esmalt alusta sellest, et puhastad majapidamispaberiga pinnad suuremast mustusest, prahist ja porist. Näiteks jalanõud, mille külge võib olla kinnitunud puulehekesi, nätse või on nende küljes kuivanud mulda ja liiva, vajavad kindlasti eelnevat puhastust.
 • Edasi valmista endale puhastusvedelik kasutades väikest kogust vett ja paari tilka Clean puhastusvahendit.
 • Nüüd võta endale abiks meie pehme seakarvast harjastega hari või pehme mikrokiudlapp ja hakka vähehaaval edasi liikudes pesuvedeliku ja harjaga või lapiga pinda puhastama. Pea meeles, et sa liigselt kõike üle ei ujutaks. Eriti jalanõud, mille valmistamisel on kasutatud detailide ühendamisel liimi, sest liigne vesi lihtsalt leotab liimi lahti ja kasu asemel tekitad hoopis kahju.
 • Tugevate plekkide puhul kanna 1-2 tilka Clean puhastusvahendit otse harjale või lapile ja puhasta plekk seda kergelt hõõrudes.
 • Vajadusel eemalda liigne pesuaine majapidamispaberi või mikrokiudlapi ja puhta vee abil. Jällegi, ära satu hoogu vee kasutamisega, pinnad ei vaja liigset vett!
 • Lõpetuseks patsuta kuiva majapidamispaberi või mikrokiudlapiga pinnad kuivaks ja lase vajadusel soojas järel kuivada.
 • Kanna peale Protect seemisnahakaitse või nahast esemetele Stay Dry tekstiili-ja nahakaitsevahend.

Talvehooajal võtavad riidekapis taas koha sisse soojad parkad, joped ja suusapüksid, mis kaitsevad tuule, vihma ja lume eest ja hoiavad mõnusalt soojas. Selleks, et üleriided püsiksid pikka aega töökorras ega kaotaks oma tehnilisi omadusi kohe peale esimest pesukorda, on väga oluline nende eest korralikult hoolt kanda. Paratamatult riided määrduvad ja neid tuleb puhastada ja pesta.

Esiteks seetõttu, et need paremad välja näeksid, kuid määrdumine ei ole ainult esteetiline probleem. Tugeva vihma korral aitab sind veekindel materjal, mis peab vastu vihma poolt tekitatud lisarõhule. Seda tänu sellele, et veekindlad kangad on väljastpoolt töödeldud vetthülgava ainega ja seestpoolt hüdrofiilse aine või kihiga, mis juhib niiskuse kangast välja. Mustus aga ummistab veekindla membraani ega lase tootel hingata.

Isegi juhul kui sinu talveriided on vettpidavate või -hülgavate omadustega siis ka need kuluvad ning aeg-ajalt tuleb kaitsekihti taas värskendada. Nii GoGoNano Protect kui ka GoGoNano Stay Dry kaitsevahend moodustavad materjaliga kokkupuutel selle sisekiudude ümber tugeva nähtamatu kaitsekihi. Toode hoiab materjali märgumise, määrdumise ning pleekimise eest, sealjuures muutmata materjali hingavust, värvi ega tekstuuri.

Nubuki, veluuri ja seemisnaha puhastamine

Nii nubuk, seemisnahk kui ka veluur on ilma kaitsva pinnavärvikihita ja seega poorsed materjalid, mis imavad kergesti endasse niiskuse ja mustuse. Selle kartuses jäetakse tihti kaunid jalanõud või riided ostmata. Aga asjata, sest tänapäeval ei ole selleks enam põhjust.

GoGoNano toodetega saad kaitsta neid materjale vee ning mustuse eest juba enne esmast kandmist. Kaitse on väga efektiivne ja kestab GoGoNano Protect abil vähemalt kolm nädalat kuni 6 kuud. Kaitsevahendi kandmise järel lase esemetel kuivada. Välimust aitab parandada ka harjaga (näiteks veluuriharjaga) pinna üle töötlemine, mis jätab karedad pinnad eriti kauniks.

Kui aga nubuk, veluur või seemisnahk vajavad põhjalikumat puhastust siis:

 • Kasuta esmalt kuivpuhastust, spetsiaalse seemisnahale mõeldud pehme harjaga mustust maha hõõrudes.
 • Rasvaplekkide puhul võid kasutada talki, mida raputa plekile, hõõru õrnalt sisse ja oota 2-3 tundi ning seejärel puhasta pehme harjaga või kuiva majapidamispaberiga või veel parem kasuta GoGoNano Clean puhastusvahendi ja vähese vee segu, mis mõjub kiiresti, on 100% loodussõbralik ja ohutu.
 • Vajadusel eemalda pehme ja kuiva mikrokiudlapiga liigne pesuaine.
 • Lase materjalil kuivada toasoojuses (ära kasuta kiiret ja kuuma õhku, mis võib materjali liigselt kuivatada).
 • Peale seemisnahast jalanõude puhastamist kanna kindlasti peale seemisnaha kaitsevahend Protect ja lase sel täielikult kuivada.
 • Harja spetsiaalse harjaga ja naudi kaunist välimust.

Vahad ja kreemjad hooldusvahendid ei sobi seemisnahale, kuna need hävitavad selle naha peent kiudu.

Nöör ja korkmaterjali puhastamine

Omaette muret võivad valmistada nöör või kork taldadega jalanõud ning nöör punutisega kotid/korvid, sest näib, et nende kohta ei sobi ükski varasem soovitus. Siiski saab ka neid materjale edukalt puhastada

Kui aga nöör ja korkmaterjal vajavad põhjalikumat puhastust siis:

 • Võta veidikene sooja vett ja 1-2 tilka GoGoNano Clean naturaalset ja loodussõbralikku puhastuskontsentraati.
 • Pehme harjaga kanna pesuainet õrnalt pindadele. Nöörmaterjali puhul jälgi, et sa liiga hoogsalt ei puhasta, ja et nöör kuskilt narmendama ei hakkaks.
 • Liigne puhastusaine eemalda puhta vee ja pehme mikrokiudlapiga.
 • Kuivata pinnad patsutades majapidamispaberiga või kuiva lapiga.
 • Jäta toasooja õhu kätte järelkuivama.

Spordi-ja vabaajajalanõude puhastamine

Spordijalanõud ei ole enam ammu ainult sportimiseks. Neid kantakse vabal ajal, tööl käies ja kõikjal, kus on oluline mugavus. Seetõttu puutuvad enamus meist spordijalanõudega igapäevaselt kokku. Aktiivne kasutamine nõuab ka pidevat puhastamist. Kui võimalik, siis väldi jalanõude pesemist pesumasinaga! Selle asemel pese neid käsitsi GoGoNano Clean pesuainega ja kasuta sisemiseks värskendamiseks ja halva lõhna eemaldamiseks probiootikumidega Fresh jalanõude värskendajat, mis eemaldab ebameeldivad lõhnad momentaalselt.

 • Tee tassitäiest soojast veest ja paarist tilgast GoGoNano Clean puhastusvahendist puhastussegu.
 • Võta sisetallad välja ja nöörid küljest ning pese need eraldi pesuainega.
 • Seejärel kanna puhastusaine svammiga, pehme harja või lapiga hõõrudes jalanõu pindadele.
 • Vajadusel loputa puhta vee ja lapiga.
 • Kuivata toasoojas õhurikkas ruumis. Mitte mingil juhul ära kuivata neid liiga kuumas kohas ega radiaatoril! Liigne kuumus võib deformeerida jalanõusid.
 • Viimaseks kanna peale olenevalt materjalist Protect seemisnahakaitse või Stay Dry tekstiili-ja nahakaitsevahend. Lase kuivada.

Eraldi probleemiks võime pidada ka higistamist. Kõige parem viis selle lahendamiseks on aga probleemi ennetamine. Selle jaoks vali õhemast või “hingavamast” materjalist sokid ja naturaalsed sisetallad, mis lasevad õhku läbi ning ei aja jalga higistama. GoGoNano Fresh on loodud võitlemaks halva lõhnaga. Selle asemel, et vaid peita ebameeldivad aroomid nagu tavalised deodorandid seda teevad, hävitavad Freshi koostises olevad probiootikumid halbade lõhnade allikad ning aitavad sul jääda värskeks.

Jalanõude kuivatamine

Meie ilmastikuolud on muutlikud ja kohati väga vesised, mistõttu tuleb meeles pidada, et hoolikas jalanõude kuivatamine pikendab nende eluiga. Lase jalanõudel kuivada toatemperatuuril õhu käes. Kuivamise ajaks eemalda jalatsitest sisetallad. Nahast jalatseid ei tohi kunagi kuivatada soojaallika (radiaator, põrandaküte, kamin või kuivati jne) juures, sest nahk kuivab liigselt ja jalatsite eluiga lüheneb. Kui jalanõud on seest märjaks saanud, siis on hea kasutada tõelist vanakooli võtet- täita jalatsid ajalehtedega ning lasta neil niiskus endasse tõmmata. See meetod on turvaline, aga tõhus!

10 nutikat nõuannet jalanõude ja riiete hoolduseks

1. Kasuta kingalusikat, et kanna õmblused püsiksid terved.

2. Kandke jalanõusid vastavalt aastaajale. Väldi jalanõude kokkupuudet mitteigapäevaste keemiliste ainetega, mida ühiskondlikes kohtades ja looduses tavaliselt ei esine.

3. Vali õige jalatsi suurus ja laius! Liiga kitsas ja väike jalats võib mõjuda higistama-ajavalt, kuna pole ruumi jalal ei liikumiseks ega hingamiseks.

4. Õige jalanõu valik mängib olulist rolli sinu jalgade tervises. Meie jalad on loodud liikuma vabalt ning on palju unikaalsemate mõõtudega kui see, mida masstoodang on valmis turule tooma. Barefoot ehk paljajalujalatsite eesmärk on jalga kaitsta keskkonnatingimuste eest, kuid samal ajal mitte piirata jala liikumist. Ka barefoot- jalatseid on saadaval kõikvõimalikest materjalidest, sh vegan versioone.

5. Võta igapäevasesse kasutusse vähemalt kaks paari jalatseid, et ühed saaksid päeva jagu puhata enne järgmist kandmist. Nii vähenevad probleemid materjalide kulumisega ja taldade äravajumisega, jalanõud saavad hingata ning puhata.

6. Võta kasutusele nanotehnoloogia. Nanotehnoloogiliste toodetega on võimalik puhastada ja niiskuskindlaks teha pea kõik tekstiilid ja nahkesemed. Ainus, mis nende toimet veel võimendab, on spetsiaalselt selle jaoks ettenähtud harja ja mikrofiiberlapi kasutamine. Nanokaitsevahendid loovad esemete pinnale üliõhukese kaitsekihi. Kujutlege olukorda, kus vihm ja sulalume lombid mõjuvad aga riietele ja jalatsitele nagu hane selga vesi. Seda on lihtsa vaevaga võimalik saavutada uuendusliku GoGoNano Protect lahusega, mille koostise ohutus ei vähenda selle tõhusust. Seda saab kasutada erinevatel materjalidel, sealhulgas nubuk- ja seemisnahal ning tekstiilikaitsena.

7. Pea rangelt kinni riiete pesemisjuhistest. Kõik kangad ja materjalid, mis on tootja sõnul veekindlad või vetthülgavad, vajavad ettevaatlikku ja oskuslikku pesemist. Juhendi eiramise korral võid oma truu vihmajope või talvemantli jäädavalt ära rikkuda.

8. Anna ka riietele ja kottidele puhkust. Igapäevane kandmine kulutab tekstiili ja nahka, ei lase materjalil piisavalt hingata ning sunnib liiga tihti puhastama. Sel viisil kangas kulub ning algupärane esinduslik välimus kipub kiirelt kaduma.

9. Eemalda mustus ja plekid esimesel võimalusel ja ära lase neil tekstiili sisse imbuda. Selleks sobib hästi niiske pehme lapp või harjake ning GoGoNano Clean. Selle loodussõbralik koostis on loodud tagamaks kiire ning kauakestva puhastava toime kõikidele materjalidele, sealhulgas nahk-, seemis- ja tekstiilesemetele.

10. Järgi konkreetse tootja poolt esitatud hooldussoovitusi. Näiteks tuntud paljajalujalatsite tootja Joe Nimble on loonud väga täpsed juhised nende jalanõude puhastamiseks ja hoolduseks.

Esemed, mida kanname igapäevaselt, vajavad seda enam hoolt ja tuge, et erinevate materjalide kasulikud omadused ja stiilne välimus säiliksid. Hoidu niiske või märja jalatsi kandmisest, kui jalats ei ole just spetsiaalselt selleks mõeldud- see mõjub halvasti vormile ja materjalidele.

Uutele riietele, aksessuaaridele ja jalatsitele tee alati eelhooldus!

Töötle oma lemmikesemeid vastava hooldusvahendiga, et saavutada mustus- ja veehülgavus ning säilitada pikemaks ajaks nende esteetiline välimus.

Kõige olulisem aga – kanna mugavaid jalanõusid ja rõivaid, mis toovad rõõmu, ning kanna nende eest hoolt. Siis ei suuda pakane ja poriloigud rikkuda ei sinu tuju ega garderoobi!

clean muddy running shoes gogonano

Ole tark ja kanna alati kõikidele pindadele ka GoGoNano Protect või GoGoNano Stay Dry kaitsevahendit, mis ei lase mustusel kinnituda ega vihmaveel materjali sisse imbuda ning kaitseb riideid päikese käes pleekimise eest. Sa oled puhastamisest pikaks ajaks prii, oled oma aja peremees, hoiad raha kokku ja kõigele lisaks kaitsed oma enda ja lähedaste tervist ning keskkonda.

Riiete ja jalanõude puhastamiseks mõeldud vahendid

Üksik toodeÜksik toode
3 tk komplektis3 tk komplektis
6 tk komplektis6 tk komplektis
12 tk komplektis / 1 kast12 tk komplektis / 1 kast
(31 arvustust) 19.95 159.95 
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Üksik toodeÜksik toode
3 tk komplektis3 tk komplektis
6 tk komplektis6 tk komplektis
12 tk komplektis / 1 kast12 tk komplektis / 1 kast
(29 arvustust) 15.95 139.95 
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Üksik toodeÜksik toode
3 tk komplektis3 tk komplektis
6 tk komplektis6 tk komplektis
12 tk komplektis / 1 kast12 tk komplektis / 1 kast
(190 arvustust) 18.95 149.95 
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Läbimüüdud. Laoseis täieneb peatselt.
(14 arvustust) 18.95 

GoGoNano on ülemaailmselt tunnustatud usaldusväärne ja jätkusuutlik kaubamärk, mis pakub kõrgkvaliteetseid nano pinnakaitsevahendeid igapäevaste esemete kaitsmiseks.

Viimased artiklid

Uudised

Hinga kergelt (ja keskkonnasõbralikult!): appi tulevad GoGoNano pesulehed

Kas mäletad kõige hullemat pesupäeva? Kujutle seda: kuhjaga täis pesukorvid, must mõõtetops, mis tilgutab kõikjale pesuvahendit ning peale pesu riietele jääv imelik pesuvahendi keemialõhn. Oeh![...]

Loe edasi

Kasulikku

Põhjalik juhend mikrokiudlappide pesemiseks

Mikrokiudlappide vastupidavus ja tõhusus sõltuvad suuresti nende pesemisest ja hooldamisest. Vale pesuviis võib kiude kahjustada, vähendades nii lappide tõhusust kui ka eluiga. Õiged hooldusnipid mitte[...]

Loe edasi

Uudised

Traditsioonilised pesuvahendid vs. pesulehed: Millist pesuvahendit eelistada?

Riided on meie igapäevaelu lahutamatu osa, kuid küsimus on, millise pesuvahendiga neid kõige parem pesta on? Tänapäeval seisavad tarbijad valiku ees: kas jääda truuks traditsioonilistele[...]

Loe edasi

Kasulikku

Probiootikumid jalanõude deodorandis aitavad jätta hüvasti ebameeldivate lõhnadega

Ebameeldiv lõhn jalanõudes on levinud probleem, mis võib olla piinlik ja ebamugav. Jalanõude värskendaja kasutamine, mis sisaldab probiootikume, on looduslik ja efektiivne lahendus lõhnatekitavate bakterite[...]

Loe edasi

Kasulikku

Nanotehnoloogia ajalugu: Uus teadus, mis muudab maailma

Nanotehnoloogia valdkond on oluliselt mõjutanud paljusid tööstusharusid, alates meditsiinist kuni elektroonikani, ning sellel on potentsiaali muuta meie maailma viisil, mida me veel ettegi ei oska[...]

Loe edasi

Kasulikku

Mikrokiudlapp – imeline abimees kõikidel pindadel

Koristamise ja puhastamise juures sõltub tulemus valitud vahendite kvaliteedist. Oluline on, et lapp, mida kasutatakse, oleks ühtaegu vettimav, pehme ja samas ei ajaks ebemeid. Kõigile[...]

Loe edasi

Uudised

Kuidas vältida prilliklaaside uduseks muutumist lihtsalt ja kiirelt?

Kas oled kunagi näinud õuna alt üles kukkumas? Või inimest vee peal kõndimas? Ehk isegi käsi lõkke kohal jahutanud? Kui ei, siis on see igati[...]

Loe edasi

Kogemuslood

Marimelli kogemuslugu: “GoGoNano – vana lemmik uute toodetega”

Kui kodus on kümned erinevad puhastusvahendite pudelid, siis võtab see palju ruumi, õiget pudelit peab teiste vahelt taga otsima ja koristamine võib olla juba eos[...]

Loe edasi