Punane mikrokiudlapp autokere poleerimiseks

Mikrokiudlapp – imeline abimees kõikidel pindadel

Koristamise ja puhastamise juures sõltub tulemus valitud vahendite kvaliteedist. Oluline on, et lapp, mida kasutatakse, oleks ühtaegu vettimav, pehme ja samas ei ajaks ebemeid. Kõigile eelnimetatud tingimustele vastab näiteks mikrokiudlapp, mida on kindlasti enamus inimesi vähemalt korra käes hoidnud ja kasutanud, kuid ometi vajab see veel pisut tutvustamist.

Mikrokiudlapp – millega on tegemist ja millest see koosneb?

Mikrofiiber ehk mikrokiudlapid ei ole turul olnud rohkem kui paar aastakümmet, aga on selle aja jooksul tõestanud oma funktsionaalsust korduvalt. Mikrokiud tähendab spetsiaalse tehnoloogia abil lõhestatud sünteetilist niiti, mille tulemusena tekivad teravad kolmnurksed kiud.

Need kiud võivad olla valmistatud erinevatest materjalidest nagu polüester, polüamiid (nailon) või polüpropüleen. Mikrokiudlappide kiud on palju peenemad kui inimese juuksekarvad. Peened kiud kombineeritakse tihedalt lapile, mis võimaldab hästi tolmu ja mustust lapi külge siduda ning pinnad põhjalikult puhastada.

Erinevalt tavalisest puuvillasest lapist, mis koosneb suurtest kiududest ja jätab pinnale tihti nende jääke, on mikrofiiberlapiga puhastamine täielikult kangajääkide vaba. Lappe toodetakse spetsiifiliselt erinevatele pindadele suunatult ning need jagunevad laialt võttes kaheks- siledamateks, mis sobivad hästi klaasile jm pindadele, kuhu ei tohiks kiudusid peale jääda, ja pehmemateks, mis meenutavad froteerätiku pinda. Viimased sobivad hästi erinevatelt pindadelt tolmu pühkimiseks, sest haaravad väikesi osakesi tugevalt enda kiudude külge.

Piisab ainult veest

Puhastusvahendite riiuli juures seistes tasuks aga keemiatooted sinna jätta, sest ainult mikrofiiberlapist ja veest piisab täielikult. Enamik poodides saadaval olevaid puhastusaineid sisaldavad endas osakesi, mis jõuavad kanalisatsiooni kaudu loputusveega otse loodusesse, ning rikuvad sealset tasakaalu. Ühest küljest on hästi toimivate vahendite hinnad liiga kallid, kuid teisalt ka kahjulikud tervisele ja vale vahendi kasutamine valel pinnal võib rikkuda nii mööbli kui tasapinna.

Mikrokiudlapp eemaldab kergema mustuse väga hästi isegi puhastusaineteta ja kodukeemiat läheb vaja vaid kinni kuivanud tugevama mustuse puhul. Kergelt niisutatud mikrokiudlapp on asendamatu märga mittetaluvatel pindadel ja hea tulemuse saab ka üksnes veega niisutatud lapiga klaaspindu puhastades.

Mikrokiud vs puuvillakius

Kuidas õigesti kasutada mikrokiudlappi?

Selleks, et mikrokiudlapp kestaks kaua ja selle parimad omadused saaksid esile tõusta, on oluline lappi kasutada korrektselt. Siin on mõned näpunäited, mida tasub mikrokiudlapi kasutamisel silmas pidada:

 • Mikrofiiber lapp ei vaja puhastusvahendit, vaid teeb tänu oma väikestele ja tihedatele kiududele töö ära ka ainult veega. Seepärast sobib selle kasutamine allergikutele hästi. Kuid päris märjaks ei tehta seda lappi kunagi. Kui teha see märjaks, läheb kiudude vahe vett täis ja lapp ei korja enam mustust. Puhastusvahendi kasutamise korral niisuta sellega alati puhastatavat pinda, mitte lappi ennast.
 • Tolmulapp võiks olla päris kuiv või ühtlaselt niiske, siis on ka koristuse tulemus kõige parem. Lapi saad kergelt niiskeks näiteks siis, kui pritsida vett lapile või tupsutada vett käega ühtlaselt lapile. Niiske puhas mikrokiudlapp võtab natuke tugevamal hõõrdumisel endaga kaasa ka mikroobilist mustust.
 • Mikrokiudlappi kasutatakse kokkuvoldituna, eelistatult 4-ks. See annab ühe kasutuskorra kohta suisa 8 erinevat puhastuspinda. Kui need kõik on mustaks saanud, pestakse lapp puhtaks ja kasutatakse taas. Kui sa lappi ei voldi, siis sa saad kasutada vaid kahte lapi pinda, ehk ühte poolt ja teist poolt. Meil müügil olevaid 40×40 cm lappe saab kokku voltida lausa 3 korda, tekitades nii lapile suisa 16 puhastuspinda.
 • Klaaspinda saad kõige tulemuslikumalt puhtaks kui puhastad pinna enne niiske lapiga ja siis käid selle uuesti üle mikrokiududest klaasipuhastuslapiga. Selliselt käitudes on kindel, et klaasile ei jää tüütuid piiskade jälgi ega triipe.
 • Mikrokiudlappi pestakse pesukotis ja eelistatult pesuvahendiga, mis ei sisalda valgendus- või pehmendusaineid. Kindlasti tuleks vältida kloori ja pesta puuvillast eraldi.
 • Loo lappidega värvide süsteem. Tihti on lapid saadaval eri värvides ja mõeldud ka erinevate pindade või ruumide jaoks. Nii on sul lihtne jaotada need vastavalt toonile kodu erinevate ruumide vahel ja tualettruumi ning köögi tasapindadele on erinevad lapid kasutusel.
Mikrokiudlapid sobivad nii märjaks kui kuivaks puhatuseks
Lai valik erinevat tüüpi mikrofiiberlappe ja rätikuid

Sobib enamikes kohtades

Mikrokiudlapi üks peamisi võlusid seisneb selle universaalsuses. Olgugi, et enim ollakse harjunud seda kasutama kodukoristusel, siis tegelikult sobib see oma pehmuse ja mustustsiduvate omaduste poolest ka paljude teiste pindade hooldamiseks. Näiteks on mikrokiudlapiga väga mugav puhastada autosalongi, kanda peale hooldusvahendeid ja poleerida, puhastada töötasapindasid ja roostevabasid pindasid, pesta ja puhastada põrandaid.

Suuremat mikrofiiber rätikut saab tänu oma imavusele mugavalt kasutada suuremate pindade nagu autokere kuivatamiseks. Samuti on mikrokiudlapp suurepäraseks abivahendiks rõivaste ja jalanõude hooldamisel. Kasutades õiges kombinatsioonis koos GoGoNano Clean puhastusvahendi ja harjaga, saavutad lihtsa vaevaga ilusa tulemuse.

Lisaks hulk teisi kasutuskohti:

 • Sõidukite hooldus
 • Hoonete puhastamine
 • Hotellindus
 • Toitlustus
 • Tööstus- ja kaubandussektoris
 • Erinevad tööstuslikud alad näiteks haiglad, tootmisköögid.
 • Ja lugematu arv muid kasutuskohti!

Kui kaua mikrokiudlapp kestab?

Mikrokiudlapid on äärmiselt vastupidavad ja loodust säästvad abivahendid. Mikrofiiber lapid koosnevad peamiselt kahe nailoni segust ja selles peitub ka nende kestvuse saladus. Kuivõrd need on korduvkasutatavad, ega vaja erilist hooldust, siis on nende hooldamisele kuluv energiamaht suhteliselt väike.

Mikrokiudlapid võivad vastupidada koguni kuni 500 pesukorda ning säästavad seeläbi kõvasti aega ja raha. Rahvushvaline uuring mikrofiiber riiete kasutamise kohta haiglanakkuste vähendamiseks leidis, et “korduvkasutatavate riide toimivus paranes 75 pesu korral ja vähenes pärast 150ndat pesemist, kuigi enamikul juhtudel oli tulemuslikkus pärast 150 pesemist parem kui esimesel pesul.

Mikrokiud on sedavõrd väikesed ja tõhusad, et suudavad edukalt eemaldada ka bakterid ja mikroorganismid. Viiruste vastu neil aga nii tugevat toimet ei ole, sest viirus on lapi kiududega võrreldes liiga väike.

Kuidas mikrokiudlappi õigesti hooldada?

Mikrokiudlappide kvaliteedi ja tõhususe säilitamiseks on soovitatav pesta neid pesumasinas(temperatuuril umbes 40–60 °C või 100–140 °F) õrna pesuvahendiga, mis on värvitu, lõhnatu, pleegitus- ja pesupehmendaja vaba. Kuuma vee kasutamist tuleks vältida, kuna see võib mikrokiude kahjustada.

Kuivatamisel soovitame kasutada trummelkuivatust ainult madalal kuumusel ja kindlasti vältida triikimist. Pesu-ja kangapehmendajaid ei tohi kasutada, kuna need ladestuvad mikrokiusse ja vähendavad selle efektiivsust. Samuti on pesemisel keelatud kloori kasutamine. Lappide mustust imavate omaduste säilitamiseks tuleks neid pesta eraldi või ainult koos teiste ebemevabade kangastega. Kindlasti tuleks vältida pesemist koos puuvillaste esemetega.

Miks mikrokiudlapid endiselt alles koguvad populaarsust?

Need lapid sobivad pea iga kõva pinna puhastamiseks. Alustades põrandast, töötasapindadest ja vannitoast, lõpetades saabaste ja laste jalutuskärudega. Mikrofiiberlapid on vastupidavad, tõhusad ja lihtsasti kasutatavad. Põhjus, miks nende korrektne kasutamine aga alles populaarsust kogub, seisneb suurte kodukeemia vahendite äride edukuses. Nende huvides ei ole edendada sellise toote müüki, mis ei vaja puhastamiseks midagi muud peale puhta vee. Küll aga võib mikrofiibrist toodete võidukäik saada hoogu keskkonnasõbraliku mõtteviisi lainega.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et mikrokiudlapid on samamoodi uuenduslik ja loodussõbralik lahendus, nagu on seda nanotehnoloogia. Kui panna need oskuslikult koos töösse, siis on puhas ja kvaliteetne tulemus garanteeritud. Kasuta mikrofiiber rätikuid tavaliste puuvillast lappide asemel ning asenda laialt levinud kodukeemia nanotehnoloogiliste puhastus- ja hooldusvahendite vastu. Nii saad kokku tõeliselt vastupidava puhastusarsenali, millega võid kiirelt koristada nii kodu kui ka puhastada auto.

KKK

Mikrokiudlapid on valmistatud sünteetilistest niitidest, mis on “lõhutud” teravateks kolmnurkseteks kiududeks, muutes selle tolmu ja mustuse sidumisel väga tõhusaks. See on tõhusam kui tavalised puuvillased lapid, kuna ei jäta kangajääke ja sobib erinevate pindade jaoks.

Jah, üks mikrokiudlappide peamisi eeliseid on nende efektiivsus ainult veega. Seetõttu on need suurepäraseks valikuks neile, kes eelistavad kemikaalivaba puhastamist.

Mikrokiudlapi valimisel kaaluge kiudude kvaliteeti, tihedust, suurust ja tekstuuri. Soovitatav on kasutada kvaliteetseid sünteetilisi kiude nagu polüester ja polüamiid. Samuti kaaluge värvikoodide süsteemi kasutamist ristsaastumise vältimiseks. See tähendab, et iga toa või pinna kohta on kasutusel erinevat värvi lapp.

Tõhusaks kasutamiseks niisutage lappi kergelt enne puhastama asumist. On oluline, et lappi ei niisutataks liiga palju, kuna see võib vähendada selle tõhusust. Lappi tuleks kasutada kokkuvoldituna, et kasutada kõiki lapi külgi.

Mikrokiudlapid on mitmekülgsed ja neid saab kasutada tolmu pühkimiseks, klaasi ja roostevaba terase puhastamiseks, vannitubade küürimiseks, köögi tööpindade pühkimiseks ning auto sisemuse ja välimuse puhastamiseks. Need asendavad klassikalised puuvillased lapid ja paberrätikud paljudes puhastusülesannetes.

Jah, kuna mikrokiudlapid puhastavad tõhusalt ainult veega, on need suurepärane valik allergikutele. Mikrokiudlappidega ei ole sul vaja kasutada tugevaid kemikaale, mis sageli võivad esile kutsuda allergiaid.

Populaarsed mikrokiudlapid GoGoNano e-poes

-11%
(4 arvustust) Original price was: 17.95 €.Current price is: 15.95 €.
Üksik toodeÜksik toode
5 tk komplektis5 tk komplektis
10 tk komplektis10 tk komplektis
(12 arvustust) 4.29 37.90 
Üksik toodeÜksik toode
5 tk komplektis5 tk komplektis
10 tk komplektis10 tk komplektis
(16 arvustust) 4.95 44.90 
Üksik toodeÜksik toode
5 tk komplektis5 tk komplektis
10 tk komplektis10 tk komplektis
(15 arvustust) 3.79 32.90 
Üksik toodeÜksik toode
5 tk komplektis5 tk komplektis
10 tk komplektis10 tk komplektis
(1 arvustus) 4.95 44.90 
Üksik toodeÜksik toode
5 tk komplektis5 tk komplektis
10 tk komplektis10 tk komplektis
(2 arvustust) 4.65 39.90 
Üksik toodeÜksik toode
5 tk komplektis5 tk komplektis
10 tk komplektis10 tk komplektis
2.99 24.90 
UUS!
Üksik toodeÜksik toode
5 tk komplektis5 tk komplektis
10 tk komplektis10 tk komplektis
4.99 43.90 
(4 arvustust) 4.95 
Üksik toodeÜksik toode
5 tk komplektis5 tk komplektis
(1 arvustus) 4.95 21.95 
Üksik toodeÜksik toode
5 tk komplektis5 tk komplektis
10 tk komplektis10 tk komplektis
(2 arvustust) 4.29 37.90 
Üksik toodeÜksik toode
5 tk komplektis5 tk komplektis

Mikrofiiber lapid ja rätikud

Mikrofiiber froteerätik LUXE, 60 x 70 cm

7.95 32.95 

Viimased artiklid

Uudised

Hinga kergelt (ja keskkonnasõbralikult!): appi tulevad GoGoNano pesulehed

Kas mäletad kõige hullemat pesupäeva? Kujutle seda: kuhjaga täis pesukorvid, must mõõtetops, mis tilgutab kõikjale pesuvahendit ning peale pesu riietele jääv imelik pesuvahendi keemialõhn. Oeh![...]

Loe edasi

Kasulikku

Probiootikumid jalanõude deodorandis aitavad jätta hüvasti ebameeldivate lõhnadega

Ebameeldiv lõhn jalanõudes on levinud probleem, mis võib olla piinlik ja ebamugav. Jalanõude värskendaja kasutamine, mis sisaldab probiootikume, on looduslik ja efektiivne lahendus lõhnatekitavate bakterite[...]

Loe edasi

Kasulikku

Nanotehnoloogia ajalugu: Uus teadus, mis muudab maailma

Nanotehnoloogia valdkond on oluliselt mõjutanud paljusid tööstusharusid, alates meditsiinist kuni elektroonikani, ning sellel on potentsiaali muuta meie maailma viisil, mida me veel ettegi ei oska[...]

Loe edasi

Kasulikku

Mikrokiudlapp – imeline abimees kõikidel pindadel

Koristamise ja puhastamise juures sõltub tulemus valitud vahendite kvaliteedist. Oluline on, et lapp, mida kasutatakse, oleks ühtaegu vettimav, pehme ja samas ei ajaks ebemeid. Kõigile[...]

Loe edasi

Uudised

Kuidas vältida prilliklaaside uduseks muutumist lihtsalt ja kiirelt?

Kas oled kunagi näinud õuna alt üles kukkumas? Või inimest vee peal kõndimas? Ehk isegi käsi lõkke kohal jahutanud? Kui ei, siis on see igati[...]

Loe edasi

Kogemuslood

Marimelli kogemuslugu: “GoGoNano – vana lemmik uute toodetega”

Kui kodus on kümned erinevad puhastusvahendite pudelid, siis võtab see palju ruumi, õiget pudelit peab teiste vahelt taga otsima ja koristamine võib olla juba eos[...]

Loe edasi

Kasulikku

Kodukeemia ja selle mõju keskkonnale

Karmidele kemikaalidele on tänasel päeval leitud nutikaid alternatiive ja üks neist on nanotehnoloogia kasutusele võtmine kodukeemias.

Loe edasi

Toodete ülevaated

Hooldusvahendid riietele ja jalanõudele sinu garderoobis

Kõik võimalused jalatsite ja pindade korrektseks hooldamiseks ning tekstiilikaitseks on olemas, tuleb lihtsalt valida õiged hooldusvahendid.

Loe edasi