Mikrokiudlapp – imeline abimees kõikidel pindadel

Punane mikrokiudlapp autokere poleerimiseks

Koristamise ja puhastamise juures sõltub tulemus valitud vahendite kvaliteedist. Oluline on, et lapp, mida kasutatakse, oleks ühtaegu vettimav, pehme ja samas ei ajaks ebemeid. Kõigile eelnimetatud tingimustele vastab näiteks mikrokiudlapp, mida on kindlasti enamus inimesi vähemalt korra käes hoidnud ja kasutanud, kuid ometi vajab see veel pisut tutvustamist.

Mikrokiud- mida see tähendab?

Mikrofiiber ehk mikrokiudlapid ei ole turul olnud rohkem kui paar aastakümmet, aga on selle aja jooksul tõestanud oma funktsionaalsust korduvalt. Mikrokiud tähendab spetsiaalse tehnoloogia abil lõhestatud sünteetilist niiti, mille tulemusena tekivad teravad kolmnurksed kiud. See omadus võimaldab hästi tolmu ja mustust lapi külge siduda.

Erinevalt tavalisest puuvillasest lapist, mis koosneb suurtest kiududest ja jätab pinnale tihti nende jääke, on mikrofiiberlapiga puhastamine täielikult kangajääkide vaba. Lappe toodetakse spetsiifiliselt erinevatele pindadele suunatult ning need jagunevad laialt võttes kaheks- siledamateks, mis sobivad hästi klaasile jm pindadele, kuhu ei tohiks kiudusid peale jääda, ja pehmemateks, mis meenutavad froteerätiku pinda. Viimased sobivad hästi erinevatelt pindadelt tolmu pühkimiseks, sest haaravad väikesi osakesi tugevalt enda kiudude külge.

Piisab ainult veest

Puhastusvahendite riiuli juures seistes tasuks aga keemiatooted sinna jätta, sest ainult mikrofiiberlapist ja veest piisab täielikult. Enamik poodides saadaval olevaid puhastusaineid sisaldavad endas osakesi, mis jõuavad kanalisatsiooni kaudu loputusveega otse loodusesse, ning rikuvad sealset tasakaalu. Ühest küljest on hästi toimivate vahendite hinnad liiga kallid, kuid teisalt ka kahjulikud tervisele ja vale vahendi kasutamine valel pinnal võib rikkuda nii mööbli kui tasapinna.

Mikrokiudlapp eemaldab kergema mustuse väga hästi isegi puhastusaineteta ja kodukeemiat läheb vaja vaid kinni kuivanud tugevama mustuse puhul. Kergelt niisutatud mikrokiudlapp on asendamatu märga mittetaluvatel pindadel ja hea tulemuse saab ka üksnes veega niisutatud lapiga klaaspindu puhastades.

Mikrokiud vs puuvillakius

Kuidas kasutada mikrokiudlappi?

Selleks, et mikrokiudlapp kestaks kaua ja selle parimad omadused saaksid esile tõusta, on oluline lappi kasutada korrektselt. Siin on mõned näpunäited, mida tasub mikrokiudlapi kasutamisel silmas pidada:

  • Mikrofiiber lapp ei vaja puhastusvahendit, vaid teeb tänu oma väikestele ja tihedatele kiududele töö ära ka ainult veega. Seepärast sobib selle kasutamine allergikutele hästi. Kuid päris märjaks ei tehta seda lappi kunagi. Kui teha see märjaks, läheb kiudude vahe vett täis ja lapp ei korja enam mustust. Puhastusvahendi kasutamise korral niisuta sellega alati puhastatavat pinda, mitte lappi ennast.
  • Tolmulapp võiks olla päris kuiv või ühtlaselt niiske, siis on ka koristuse tulemus kõige parem. Lapi saad kergelt niiskeks näiteks siis, kui pritsida vett lapile või tupsutada vett käega ühtlaselt lapile. Niiske puhas mikrokiudlapp võtab natuke tugevamal hõõrdumisel endaga kaasa ka mikroobilist mustust.
  • Mikrokiudlappi kasutatakse kokkuvoldituna, eelistatult 4-ks. See annab ühe kasutuskorra kohta suisa 8 erinevat puhastuspinda. Kui need kõik on mustaks saanud, pestakse lapp puhtaks ja kasutatakse taas. Kui sa lappi ei voldi, siis sa saad kasutada vaid kahte lapi pinda, ehk ühte poolt ja teist poolt. Meil müügil olevaid 40×40 cm lappe saab kokku voltida lausa 3 korda, tekitades nii lapile suisa 16 puhastuspinda.
  • Klaaspinda saad kõige tulemuslikumalt puhtaks kui puhastad pinna enne niiske lapiga ja siis käid selle uuesti üle mikrokiududest klaasipuhastuslapiga. Selliselt käitudes on kindel, et klaasile ei jää tüütuid piiskade jälgi ega triipe.
  • Mikrokiudlappi pestakse pesukotis ja eelistatult pesuvahendiga, mis ei sisalda valgendus- või pehmendusaineid. Kindlasti tuleks vältida kloori ja pesta puuvillast eraldi.
  • Loo lappidega värvide süsteem. Tihti on lapid saadaval eri värvides ja mõeldud ka erinevate pindade või ruumide jaoks. Nii on sul lihtne jaotada need vastavalt toonile kodu erinevate ruumide vahel ja tualettruumi ning köögi tasapindadele on erinevad lapid kasutusel.
Mikrokiudlapid sobivad nii märjaks kui kuivaks puhatuseks

Sobib enamikele pindadele

Mikrokiudlapi üks peamisi võlusid seisneb selle universaalsuses. Olgugi, et enim ollakse harjunud seda kasutama kodukoristusel, siis tegelikult sobib see oma pehmuse ja mustustsiduvate omaduste poolest ka paljude teiste pindade hooldamiseks. Näiteks on mikrokiudlapiga väga mugav puhastada autosalongi, kanda peale hooldusvahendeid ja poleerida, puhastada töötasapindasid ja roostevabasid pindasid, pesta ja puhastada põrandaid.

Suuremat mikrofiiber rätikut saab tänu oma imavusele mugavalt kasutada suuremate pindade nagu autokere kuivatamiseks. Samuti on mikrokiudlapp suurepäraseks abivahendiks rõivaste ja jalanõude hooldamisel. Kasutades õiges kombinatsioonis koos GoGoNano Clean puhastusvahendi ja harjaga, saavutad lihtsa vaevaga ilusa tulemuse.

Vastupidavus

Mikrokiudlapid on äärmiselt vastupidavad ja loodust säästvad abivahendid. Mikrofiiber lapid koosnevad peamiselt kahe nailoni segust ja selles peitub ka nende kestvuse saladus. Kuivõrd need on korduvkasutatavad, ega vaja erilist hooldust, siis on nende hooldamisele kuluv energiamaht suhteliselt väike.

Mikrokiudlapid võivad vastupidada koguni kuni 500 pesukorda ning säästavad seeläbi kõvasti aega ja raha. Mikrofiibrid on sedavõrd väikesed ja tõhusad, et suudavad edukalt eemaldada ka bakterid ja mikroorganismid. Viiruste vastu neil aga nii tugevat toimet ei ole, sest viirus on lapi kiududega võrreldes liiga väike.

Miks mikrokiudlapid endiselt alles koguvad populaarsust?

Need lapid sobivad pea iga kõva pinna puhastamiseks. Alustades põrandast, töötasapindadest ja vannitoast, lõpetades saabaste ja laste jalutuskärudega. Mikrofiiberlapid on vastupidavad, tõhusad ja lihtsasti kasutatavad. Põhjus, miks nende korrektne kasutamine aga alles populaarsust kogub, seisneb suurte kodukeemia vahendite äride edukuses. Nende huvides ei ole edendada sellise toote müüki, mis ei vaja puhastamiseks midagi muud peale puhta vee. Küll aga võib mikrofiibrist toodete võidukäik saada hoogu keskkonnasõbraliku mõtteviisi lainega.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et mikrokiudlapid on samamoodi uuenduslik ja loodussõbralik lahendus, nagu on seda nanotehnoloogia. Kui panna need oskuslikult koos töösse, siis on puhas ja kvaliteetne tulemus garanteeritud. Kasuta mikrofiiber rätikuid tavaliste puuvillast lappide asemel ning asenda laialt levinud kodukeemia nanotehnoloogiliste puhastus- ja hooldusvahendite vastu. Nii saad kokku tõeliselt vastupidava puhastusarsenali, millega võid kiirelt koristada nii kodu kui ka puhastada auto.

Populaarsed mikrokiudlapid GoGoNano e-poes

-11%
(3 arvustust) 15.95 
-16%
Üksik toodeÜksik toode
5 tk komplektis5 tk komplektis
(8 arvustust) 4.29 17.95 
Üksik toodeÜksik toode
5 tk komplektis5 tk komplektis
(12 arvustust) 4.49 19.95 
-5%
Üksik toodeÜksik toode
5 tk komplektis5 tk komplektis
(13 arvustust) 3.79 17.95 
Sinu parema kogemuse tagamiseks kasutame sellel lehel küpsiseid. Külastades lehekülge nõustud küpsiste kasutamistingimustega.